WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Vajinal Kuruluk

Kadınların günlük hayatlarında ve cinsel yaşantılarında yaşadığı problemlerden biri vajinal kuruluktur. Bu kuruluk vajinanın tahriş olmasına sebep verebileceği gibi cinsel ilişki esnasında kişinin ağrı çekmesini sağlar.

Özellikle cinsel ilişki esnasında vajinanın normal olması gerektiğinden daha nemli ve kaygan olması gerekmektedir. Vajinal kuruluk farklı sebeplere bağlı olarak görülebilmektedir. Cinsel ilişkinin yaşanması ile birlikte vajina olması gereken kayganlığa ve nemliliğe sahip değilse kişi yeterince uyarılmamıştır.

Vajinanın kuru kalmaması için öncelikle ön sevişmenin uzun tutulması ve kadının uyarılması gerekmektedir. Bu sebepten dolayı direk olarak cinsel ilişkiye girmek sakıncalı olabilmektedir. Vajina nemli olmadığı sürece yaşanılan ilişki kadının ağrı çekmesine sebebiyet verebileceği gibi partnerinden de uzaklaşmak isteyecektir.

Cinsel ilişkinin sağlıklı olabilmesi adına bu gibi etkenlere dikkat etmek gerekmektedir. Kişiler ilişki öncesi ön sevişmeyi tam anlamıyla yaşamalı ve uyarılma gerçekleştikten sonra cinsel ilişkiye girmelidir. Kadınların normal hayatında dahi vajina kısmı devamlı nemli bir yapıya sahiptir. Bunun sebebi vajinanın ön ve arka duvarlarının birbirine temas etmemesini sağlamaktadır. Ön ve arka duvarların temasının gerçekleşmesi durumunda vajina tahriş olabilmektedir.

Eğer vajina kuruluğu cinsel ilişki esnasında bile yeterli kayganlığa sahip olamıyorsa bunun için cinsel ilişki öncesi vajina kayganlaştıcı ürün kullanımı gerekmektedir. Böylelikle ilişki esnasında kadın ağrı çekmeyeceği gibi yaşanılan birlikten istediği zevki rahatlıkla alabilecektir.

28 Ağu 2021 14:31

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.