WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Prezervatif Almaktan Çekinmeye Son

Prezervatif ya da diğer ismiyle ifade edecek olursak kondom, cinsel ilişki sonucunda ortaya çıkabilen gebelik riskine ve cinsel hastalıklara karşı önlem olarak kullanılıyor. Prezervatif, korunmanın en etkili ve en ekonomik yollarından biridir. Birçok ülkede prezervatif kullanımı en üst seviyelere ulaşmış durumda. Ülkemizde de artış görülmekte ancak yine de yeterince kullanılmıyor ve bu durum istenmeyen sonuçlar doğuruyor.

Cinsel hastalıklardan ölen insan sayısı artıyor ve korunmadan cinsel ilişkiye girmenin sonucunda ortaya çıkan gebelik durumu kürtajla son buluyor. Ülkemizde prezervatif kullanımını engelleyen iki olumsuz durumdur. Biri, prezervatifin cinsel zevki ve hazzı ortadan kaldırdığı yanılgısıdır. Diğer probleme gelince üç kelimeyle özetlenecek olursa 'prezervatif satın almak' denilebilir. Çünkü bu utanç verici bir durum olarak görülüyor ve insanlar satın almaya cesaret edemiyor.

Prezervatif satın almak aslında çok basit. Eczaneden almak istemeyenler için, internet üzerinden sipariş vermek gibi bir tercih hakkı var. Böylece en rahat şekilde prezervatif satın alabilir ve kullanabilirsiniz.

27 Ağu 2021 16:44

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.