WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Kadınlarda Cinsel İstek Alma Talebi Artıyor

Paris’te düzenlenen 3. Uluslararası Cinsel Tedaviler Kongresi’nde erken boşalma ve bunun çiftlerin psikolojik ve sosyal yaşamına etkisini anlatan Milano San Rafaele Resnati Hastanesi Psikoloğu ve Jinekolojik Cinsel Tedaviler Merkezi Başkanı Profesör Alessandra Graziottin Milliyet’in sorularını yanıtladı.

Graziottin, kadınların cinsellikten haz alma talebinin son yıllarda daha fazla önem kazandığına dikkat çekerek erken boşalmanın çiftler arasında önemli sorunlara yol açtığını belirterek, “Bu sorunu yaşayan erkeklerde, içe kapanma gibi sorunlar başlıyor, partnerine haz ve keyif vermeyi unutuyor.

Sorun çiftlerin hayat kalitesini olumsuz yönde etkiliyor. Özellikle kadının yaşamını etkiliyor” dedi.
Graziottin kadının her yaşta mutlu olmaya hakkı olduğunu belirterek, “Kadınların en doğal hakkı haz almak. Dünya Sağlık Örgütü bile kadınların cinsel tatmin hakkı olduğunu belirtiyor. Temel ihtiyaçları giderilmiş bir ülkede cinsellik sorunları da halledilmişse insanlar daha mutlu, daha dengeli, daha üretici oluyorlar. Beyinleri daha fazla çalışır. Ayrıca dengeli bir yönetime de sahip olabiliyorlar. Problemsiz ve komplekssiz siyasetçiler ülkenin refaha ulaşmasında yardımcı olacaktır” diye konuştu.  

Sağlığınıza dikkat

Prof. Graziottin, 50 yaşından sonra bir erkeğin sağlığı yerindeyse ilişkide zorluk çekmeyeceğini belirterek, ”Erkeklerin kiloları fazla değilse, rutin egzersiz yaparlarsa ve sağlıklı iseler 80 hatta 90 yaşında bile ilişkiye girebilirler. Seks yapmak istiyorsanız sağlığınıza dikkat edin” dedi.

28 Ağu 2021 23:48

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.