WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Eşim Erken Boşalıyor Çaresi Nedir

Erken boşalma erkeklerde en sık görülen cinsel işlev bozukluğudur. Zamanla çiftler arasında huzursuzluklara ve çatışmalara yol açabilir hatta boşanmaya kadar giden bir yola girilebilir.

Erken boşalma denince insanların aklına bir eksiklik ve ayıp durumu gelmektedir. Bu sebeple çoğu erkek bu sıkıntısını herkesten saklama gereği duymaktadır. Böyle bir durumda kişinin erken boşalma yaşadığını sadece cinsel partneri bilebilmektedir. Dolayısı ile kişinin eşine bu tedavi sürecinde mutlak suretle yardımcı olması gerekmektedir. Ancak erken boşalma her zaman tedavi edilebilen bir hastalık olduğu için çiftler rahat olmalıdır. Cinsel ilişkide erken boşalmanın erkeğin düşünceleri ile alakalı olduğu düşünülürse eşi bu noktada erkeğe manevi anlamda destek olarak bu sorun üzerinde etki edebilir. Öncelikle eşler birbirlerine karşı anlayışlı olmalıdır. Erken boşalmanın erkeğin kafasında kurduğu “yine erken olacak, yine eşimi tatmin edemeyeceğim” gibi endişe, korku ve kaygılarından kaynaklandığını unutmamak gerekmektedir.  Hatta doktora ve ya cinsel terapiste gitmekten çekinen bir erkek için eşi çare arayabilir.

Öyle ki günümüzde artık her platformda eşim erken boşalıyor çaresi nedir diyen kadınlara rastlamak mümkündür. Bu sanıldığı gibi bir ayıp olmaktan ziyade kadının eşi için yaptığı bir fedakârlıktır.

Eşim erken boşalıyor çaresi nedir diyen bir kadına uzmanların genellikle verdiği cevap eşine sevişmenin verdiği hazza odaklanması, boşalma korkusunun içine ilk düştüğü anı partneri ile paylaşması ve o an geldiğinde cinsel ilişkiye ara vererek beklemesi, rahatlayınca tekrar devam etmesi telkinlerinde bulunmasıdır.

Eşim erken boşalıyor çaresi nedir sorusu yönelten kadınlar ilk olarak çözümü kendilerinden başlatmalıdırlar. Şunun altını çizmek gerekir; sanılanın aksine erken boşalan erkek bencil değildir aksine elinde olmadan kontrolsüz bir şekilde boşaldığı için en az eşi kadar acı çekmektedir. Bu nedenle erkeği suçlamak ve onu tartışmalarla cezalandırmak yerine durumu olduğu gibi kabullenmekte fayda vardır. Çünkü cinsellikten haz alabilmek için penisin vajinanın içinde uzun süre kalmasına gerek yok, oral seksle veya elle klitorisin uyarısıyla boşalmak da mümkündür. Penisi olmadan partnerini tatmin ettiğini gören erkek üzerindeki baskı azalacağı için boşalma kontrolünü sağlaması kolaylaşacaktır. Cinsel ilişkide kendini kanıtlamak zorunda hissetmeyecektir.

Yine uzmanların eşim erken boşalıyor çaresi nedir şeklinde arayış içinde bulunan kadınlara verdiği tavsiyelerden biri cinsel ilişki sırasında erkeğin hareketlerine zaman içinde ara vermesi ve eşinin boşalma korkusu içine ilk düştüğü anda heyecanını yatıştırabilmesi için dinlenmesine olanak sağlamasıdır. Sevgi, anlayış ve güven verici tutumla çiftler bu sorunun üstesinden gelebilmektedir.

28 Ağu 2021 23:13

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.