WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erken Boşalmayı Önleyici Hap

Erken boşalma, vajinismus ya da sertleşme gibi cinsel işlev bozuklarından daha sık rastlanılan bir sorun olarak görüldüğünden en sık yaşanan cinsel sorunlar sıralamasında zirvededir. Mesela sertleşme her 10 erkekten birinin problemi olarak görülürken erken boşalma 2 - 2,5 kat daha fazla yaşanmaktadır. Sertleşme sorunu cinsel birleşmeyi engellemektedir. Çocuk sahibi olamamaktan tutun aile birliğinin oluşmaması gibi hukuksal süreçlere kadar dramatik pek çok sonuç doğurabilmektedir. Dolayısı ile insanları doktora başvurmaya zorlamaktadır. Buna karşın erken boşalma, daha çok cinsel yaşamın kalitesine ilişkin problemler yaratmaktadır. Bu sorunu yaşayan erkekler bir şekilde cinsel birleşme kurulabildiği için fazla önemsenmemektedir. Sonucunda ise kadın etkilenmektedir.

Erken boşalmada çok ağır durumlarda henüz birleşme gerçekleşemeden ortaya çıkan vakalara karşılık çoğunluk için sorun birleşme olduktan sonraki ilk bir dakika içinde yaşanır. Görülmesini engellemek için birçok yöntem geliştirilmiştir. En yaygın olanlarından erken boşalmayı önleyici hap kullanmak olarak bahsetmek mümkündür. Erken boşalmayı önleyen haplar genel olarak iki kategoride incelenebilir.

Birinci grup erken boşalmayı önleyici hap modern tıbbın sağladığı ilaçlardır. En etkilisi Priligy adı verilen, eskiden antidepresan olarak hizmet veren bir haptır. Etkisi oldukça fazladır. Bundan başka çeşitli dopamine antagonistleri, anksiyolitikler de erken boşalmayı önleyici hap olarak dikkat çekmektedir.

İkinci grup erken boşalmayı önleyici hap ise alternatif tıbbın sağladığı ilaçlardır. Adından da anlaşılacağı üzere doğada insan cinselliği üzerinde etki edebilen bitkilerin çeşitli kombinasyonları sonucu hazırlanan ürünlerdir. Bu erken boşalmayı önleyici haplar genellikle içeriğinde Çin küskütü, azgın teke otu, panax ginseng özütü, böğürtlen, şakayık, kuşburnu, turp tohumu, zencefil, tarçın, enginar barındırırlar. Ayrıca erken boşalmayı önleyici hap olarak sunulan alternatif tıp ürünlerinden V-Pills, Nore, Delay adlı olanları diğer cinsel performans bozukluklarına da geçici çözümler üretmektedir.

28 Ağu 2021 23:03

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.