WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erken Boşalmayı Geciktirmek

Erken boşalmaya geciktirmek adına yapılan bir sürü asılsız uygulama söz konusu. Genel olarak geleneksel köklere dayanan ve doğru olduğu kabul edilen bir çok yöntem hem fiziksel hemde psikolojik travmalara yol açabiliyor. Bu uygulumalardan bazıları  muska yazdırma, hocaya gitme, seks öncesi mastürbasyon, seks sırasında başka şeyleri düşünmedir. Sıkıntı içerisinde olan birey çevresininde yönlendirmesi ile tamamının doğru olduğunu düşünsede bu kanı külliyen yanlıştır. 

Erken boşalmayı geciktirmek elbetteki  mümkündür. Rastlanan vakalara göz atıldığında sebebin genellikle psikolojik olduğunu görmek mümkündür. Fiziksel vakalarla psikolojik vakaları karşılaştırdığımızda ortaya çıkan fark derin bir uçurum gibidir. Psikolojik kökenli erken boşalma problemi yaşayanların oranı %99 dur. Bu sebele bilimsel bağlamda öne çıkan en önemli tedavi biçimi psikoterapidir. Uzman gözetiminde yapılan seanslara ek olarak egzersizde önerilen ancak erken boşalmayı geciktirme için yapılan egzersizler spor mantığından çok alışkanlık edinmeye yöneliktir. Amaç vücudun kontrolünü sağlamaktır.  

Erken boşalmayı geciktirmek için önerilen başlıca egzersiz metotları durma-başlama yöntemi, mastürbasyon ve pozisyon değiştirmedir. Durma ve yeniden başlama yöntemi ile vucuda kontrol kazandırmak hedeflenir. Kişi ilişki sırasında gelmeye en yakın olduğu anda durur ve yeniden başlar. Hrm vücudunu eğitmiş olur hem de partnerinin almış olduğu zevk artar. Matürbasyon ise klasik bir biçimde elle kendini tatminden öte dur ve başla metodunun münferit olarak yapılmasıdır. Yani kişi yine gelmeye en yakın anda durur ve tatmin işlemine yeniden başlar. Hem fiziken hem de ruhen hazılık sağlanmış olur. Gelelim en keyifli yöntemlerden pozisyon değişikiğine. Bu uygulama hem problem yaşayan kişi hem de parneri için oldukça keyif vericidir. İlişki esnasında boşalmaya en yalın anda pozisyon değiştirme esasına dayanır. Zaman kazanmaya yardımcı olduğu gibi iki tarafında aldığı hazı yüksek oranda arttırır.

28 Ağu 2021 14:42

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.