WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erken Boşalmayı Geciktirme

Edinilen deneyimler doğrultusunda erken boşalmayı geciktime tekniği sayılabilecek bir çok yöntem geliştirilmiş, insanlığın başlangıcından beri bir çok topluluk içerisinde kabul görerek erkekler tarafından uygulanmıştır. Bu yöntemlerin asıl geliştirilme amacı zevki uzatmak olsada erken boşalma sorunu yaşıyan kişiler için ideal egzersizler haline gelmiştir. 

Erkek boşalma dünyada olduğu gibi ülkemizde de bir çok erkeğin problemi haline gelmiştir. Yapılan araştırmalar öyle göstermektedirki erkeklerin %75'i ilişkiye girdikten sonra bir kaç dakika içinde boşalmaktadırlar. Özellikle geri kalmış coğrafyalarda bu durumun erkek tarafından problem edilmemesi işi daha işinden çıkılmaz bir hale getirmektedir. Erken boşalma kişide utanç, yetersizlik, hayal kırıklığı ve cinsellikten soğuma gibi sendromlara yol açmaktadır. Üstelik bu probleme maruz kalan kişiler zamanla sertleşme sorunlarıda yaşayarak çözüm bulma arayışına girmek zorunda kalırlar. 

Erken boşalmayı geciktirme kişinin kendisine sağladığı haz kadar partnerine yaşattığı zevk açısından da son derece önemlidir. Bu sebeple başarısızlık hissiyatına kapılan erkek psikolojik travmalarada açıktır.  

Erken boşalmaya neden olan koşulların %99 gibi büyük bir oranı psikolojiktir. Bu nedenle erken boşalmayı geciktirme yöntemleri olarak karşımıza telkin ve egzersiz niteliğindeki çalışmalar çıkar. Telkin ya da başka bir deyişle terapi, cinsel sağlık konusunda uzman bir kişi tarafından uygulanmalıdır.  Erken boşalmayı geciktirme egzersizleri ise terapi süreci ile berarber kişinin münferit ya da partnerle yapabileceği yöntemleri içerir. Bilindik ve öne çıkan egzersiz metotları Dur-başla yöntemi, mastürbasyon ve pozisyon değiştirmedir. Durma ve başlama yönteminde amaç vücudun kontrolünü boşalmadan önce durup tekrar başlayarak sağlamaktır. Mastürbasyon yönteminde çoğu zaman yanlış algılansada bedenin kendi kendini kontrolü amacı ile boşalmadan önce durmak ve yeniden başlamak hedeflenir. İşin belkide en eğlenceli kısmı pozisyondeğiştirmektir. Bu egzersiz partner ile birlikte yapılır her iki taraf içinde oldukça keyif vericidir. Hatta işe heyecan katmak istiyorsanız partnerinizi haberder etmeseniz dahi olur. Bu yöntemde boşalmaya en yakın olunan anda pozisyon değiştirilir. Alınan haz artarken zaman kazanılır.

Erken boşalmayı geciktirme doğru yaklaşımla mümkündür. İçinde bulunulan sıkıntı ile yüzleşme cesaretini gösteren bir erkek kısa sürede kalıcı çözümler elde edebilir.

28 Ağu 2021 14:43

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.