WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erken Boşalmayı Geciktirici Spreyler

Erken boşalmayı geciktirici yöntemleri öğrenmek ve uygulamak adına erkeklerin genelde başvurdukları nokta cinsel terapistlerdir. Bu yöntem cinsel terapistin kontrolünde eşlerin birlikte yerine getirebileceği uygulamalardır. Bu uygulamalar eşlere tarif edilerek “ev ödevi” şeklinde yapmaları istenir. En sık olarak karşılaşılan erken boşalmayı geciktirici ev ödevleri “sıkma tekniği” ve “dur-başla tekniğidir. Bazı vakalarda erken boşalma derinlerdeki bir ruhsal çatışmadan veya depresyondan kaynaklanıyor olabilir. Bunların açığa çıkarılması, “psikoterapi” uygulanması veya depresyonun tedavisi erken boşalmayı ortadan kaldırabilir.

Cinsel terapi ile tedavinin erken boşalmada başarı oranı çok ama çok yüksektir.

Ayrıca bunların haricinde erken boşalmayı geciktirici tavsiyeleri incelemek gerekirse kişinin cinsel eşinin önce cinsel olmayan beden masajı yapması daha sonra cinsel masaj yapması, ön sevişme, cinsel birleşme yada kendi kendini uyarma gibi cinsel aktivite uygulamaları, ön sevişmenin uzun tutulması dikkat çekenler arasındadır.

Bunların haricinde erken boşalmayı geciktirici düşünce şekilleri de mevcuttur. Mesela cinselliğin bir başlangıcı, ortası veya sonu olduğu düşüncesinden uzak durmak bu konuda etkili olabilir.

Yavaşça soluk alıp vermek, öpüşme ve sevişme gibi cinsel aktivitelerin ve hareketlerin yavaş olmasına dikkat etmek, düşük uyarım ve heyecan düzeyinde cinsel aktiviteye devam etmek, aşırı heyecanlandığında kontrolünü yitirmemek için gerektiğinde sakinleşene kadar beklemek de yine erken boşalmayı geciktirici unsurların başında gelmektedir.

Bütün bunların yanında sevişme pozisyonu, cinsel uyarım şekli, bedenlerin birbirine dokunuş şekli, sevişme deviniminin ritmi gibi uygulanan hareketlerin değiştirilmesi ve bedenin partner ile uyum içinde hareket etmesi erken boşalmayı geciktirici etkenlerdendir.

Bu erken boşalmayı geciktirici yöntemler ışığında duyumsanan cinsel heyecanın tamamıyla kontrol altında olduğuna emin olunduğunda bu sorundan kurtulmaya başlanıldığı düşünülebilir. Unutulmaması gereken bu erken boşalmayı geciktirici uygulamaların her bünyede farklılıklar gösterebileceğidir. Kişi sadece iyi geliyor mantığı ile faydasını görmediği yöntemi uygulamamalıdır.

28 Ağu 2021 22:59

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.