WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erken Boşalma Hangi Yöntemlerle Geciktirilir

Erkeğin cinsel aktivitede kontrolünü kaybetmesi sonucu görülen boşalma durumu erken boşalma tabiri ile isimlendirilir. Çok yaygın görülen bu durum erkeklerde ve dolaylı olarak kadınlarda birçok problemin temeli niteliği taşır. Dünya çapında yapılan araştırmalar ışığında erkeklerin korkulu rüyası olan ve bunun yanında erkeklerin de partnerleri için de sorun teşkil eden erken boşalma rahatsızlığına uygun tedaviler ile son vermek mümkün hale gelmiştir. İlerleyen tıbbi yöntemlerle ve deneyimlerle artık erken boşalma çok kısa bir sürede insan hayatından sonsuza dek çıkmaktadır.

Erken boşalma tedavi işlemlerine başlamadan önce kişi özellikle erken boşalmayı sorun ederek hayatı kendine zehir etmenin anlamı olmadığına inanmalıdır. Bu bilinçlenmeden sonra önce erken boşalmayı tedavi etmek için hangi yöntemin daha uygun olduğunu belirlemek gerekir. Gerekirse ilaçlı tedavi yöntemleri gerekirse psikolojik tedavi yöntemleri uygulanır. Ama erken boşalma tedavi seçenekleri içerisinde büyük bir çoğunlukla psikolojik tedavilere başvurulmaktadır. Bunun en büyük nedeni ise erken boşalmanın genel sebebinin psikolojik olmasıdır.

Erken Boşalma Zamanı Nasıl Belirlenir

Aşırı heyecan ve zevk durumunda aşk kasları kontrol edilemez. Dolayısı ile boşalma zamanını belirlemek mümkün olmaz. Sonucunda ise istenilmeyen boşalmalar yaşanır. Bu kişinin hem kendini kötü hissetmesine hem de yavaş bir şekilde partnerinin cinsel soğukluğuna sebebiyet verir.

Erken boşalma tedavi yöntemlerinden evde kendi başına da uygulanabilecek yöntemler vardır. Bu erken boşalma tedavi yöntemlerinden bazıları sıkıştırma tekniği ve dur-başla tekniği olarak bilinen yaygın yöntemlerdir. Bunların başında idrar ihtiyacı olduğunda tut bırak yöntemi ile aşk kaslarının kontrolünü sağlayabilmek de erken boşalma tedavi yöntemleri arasında etkili bir yere sahiptir. Bilinmelidir ki erken boşalmanın fiziksel anlamda temeli aşk kişinin aşka kasları üzerinde hâkimiyetini yitirmesidir. Genel olarak ise en iyi ve etkili yöntem daima eşin erkeğe sağlayacağı duygusal destek ile sağlanacaktır.

28 Ağu 2021 13:19

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.