WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erken Boşalan Erkekler Ne Yapmalıdır

Erken boşalma cinsel ilişki sırasında meninin erkek cinsel organından vaktinden ve ya istenilenden önce boşalmasına verilen isimdir. Halk arasında erken boşalma, erken orgazm ve ya erken gelme olarak bilinen bu durum Tıp dilinde ise ejakulasyon olarak isimlendirilir. Oluşum nedenleri genellikle ruhsal etkenlerdir. Genel anlamda tedaviye sinirleri dinlendirmek, açık havada dolaşmak, sabah akşam ılık banyo yapmak ve hazmı kolay ve spermi arttıran yiyecekler yemekle katkıda bulunulabilir. Erken boşalan erkekler ne yapmalı diye düşünüldüğünde ilk olarak belirtilen yöntem sonu belirsiz ve zaman sınırlaması olmayan bir cinsel aktiviteye yönlendirilme olarak gösterilebilir. Böylece seksüel ilişki esnasında partnerler arasındaki yakınlık en yüksek düzeye çıkartılır ve bu yakınlık süreklilik kazanır. Cinsellikte önemli olan son noktayı düşünmeden telaşsız bir şekilde beyni o ana yoğunlaştırmaktır. Erken boşalan erkekler ne yapmalı sorusu bu sayede açıklanabilir. Ayrıca bu yoğunlaşma sırasında bedenin serbestçe hareket etmesine olanak tanınmalıdır. Aksi takdirde toplumun genelinde kabul görmüş cinsel hurafelere uygun bir şekilde ilişki yaşanırsa ani ve etkisiz bir boşalma kaçınılmaz olmaktadır.

Erken boşalan erkekler ne yapmalı şeklinde yapılan araştırmalar; erken boşalmanın tedavisinde boşalma süresini uzatmak değil, kişiyi telaşsız bir birleşmenin getireceği sonsuz yakınlık duygusuna ulaştırmak, zamansız bir şekilde cinsel birleşme becerisini ve kalıcı olarak boşalma refleksi üzerinde istemli denetim sağlamayı öğretmek esasına dayanmaktadır. Erkeğin ne kadar sürede boşaldığından çok, boşalmanın istendiği zamanda olması sağlanmak amaçlanmalıdır. Bunun için düşük uyarım ve heyecan düzeyinde cinsel ilişki sürdürülmeli, aşırı heyecanlanıldığında vücut sakinleşene kadar ilişkiye ara verilmeli ve sakinleştikten sonra yeniden cinsel ilişkiye devam edilmelidir. Bu sayede cinsel arzuyu ve hazzı arttırıp azaltma becerisini kazanıp, istek dışı doruğa ulaşılan sınırdan uzak durmak benimsenebilir.

Erken boşalan erkekler ne yapmalı? diyenler belirli bir süreç içinde boşalmayı kontrol etmeyi öğrenirken asla sabırsız olmamalıdırlar. Çünkü önemli olan heyecan düzeyi arttığında geri çekilmek gerektiğini anımsamaktır.

28 Ağu 2021 23:18

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.