WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Cinsellikte Erken Boşalma

Cinsellikte erken boşalma birçok erkeğin ortak sorunudur. Bu konuyla ilgili yapılan bilimsel araştırma ve denenen çeşitli yöntemler vardır. Erkeklerin yaşantılarında kâbus olarak gördükleri bu durum istenmeyen bir hal haline gelmiştir. Erkeklerin % 70’inde görülen bu problem erkekte suçluluk, utanç, hayal kırıklığı ve cinsel tatminde azalma gibi sorunları da yanında getirmektedir.

•Yaşanılan sorunun yanlış şekilde çözülmeye çalışılması,

•Çok sık olarak cinsel ilişkide bulunulması,

•Yaşanan sorun sebebiyle cinsel ilişkiden uzak durma,

•Cinsel birliktelik sırasında ilişkiye odaklanamama,

•Performans anksiyetesi,

•Suçluluk ve utanç, eksiklik, yetersizlik duygularının etkisiyle davranma,

•Yaşanan sorun sebebiyle eşin tepkileri cinsellikte erken boşalma unsurları olarak sıralanabilir.

Cinsellikte erken boşalma sadece cinsel yaşamı değil kişilerin yaşamlarının her anını etkileyebilecek kapasiteye sahiptir. Sebep olarak kişilerin hayatını bir bütün olarak görmek yeterli olacaktır. Zincirin bir halkasının yara alması bütün zincirin olumsuz çalışmasını tetikleyecektir. Bu bakımdan cinsellikte erken boşalma derhal tedavi edilmesi gereken durumların başında gelmektedir.    

Bu bilgiler ve değerlendirmeler ışığında cinsellikte erken boşalmadan kurtulmak için hastanın kendine özel cinsel işlev bozukluğunun kaynağı doğru tespit edilerek en uygun tedavi metodu uygulanması gerekmektedir. Tedavi sürecinde ilk olarak hastalığın teşhisi doğru olarak konulmalıdır. Başlangıçta terapist danışanın, eşinin neler yaşadıklarını ve ikisinin bu durumdan nasıl etkilendiğini anlamaya çalışır. Ve kişilere uygun tedavi programını belirler. Terapist erkeklerin öncelikle boşalmayı kontrol edememesinden daha ziyade duygusal kırılmalarının farkına varmalarına yardımcı olur.

Mutlu bir yaşam, cinsel birliktelik için cinsellikte erken boşalma ortadan kaldırılmalıdır. Bu da her iki tarafa bireysel sorumluluk almaları gerektiğinin farkına vardırmak, bir takım ruhu oluşturabilmeleri için birbirlerini anlamak, hissetmek için emek harcamaların gerektiği fark ettirmekten geçer.

Eğer anlık olarak yaşayacağınız cinsel ilişkilerinizden başarılı performanslar almak istiyorsanız cinsel geciktirici ürünlerin kullanımını gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır. Geciktirici hap, geciktirici sprey, geciktirici krem gibi ürünlerden kendinize uygun olanı seçmeniz ve kullanmanız mükemmel bir cinsel ilişki yaşamanızı sağlayacaktır.

28 Ağu 2021 23:15

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.