WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Cinsel İsteksizlik Neden Olur?

Günümüzde çok fazla rastlanan cinsel sorunların başında cinsel isteksizlik gelmektedir. Aslında cinsel isteksizlik bir cinsel sağlık sorunu değildir. Sadece kişilerin psikolojik olarak kendilerini cinselliğe hazır hissetmemeleri durumu olarak görülmelidir. Ancak bir cinsel sağlık sorunu olarak görülebilmesi için hormonal veya organik etkenlerin sebep olması gerekmektedir. Fakat %90 psikolojik etkenlerin sebebiyet verdiği düşünüldüğünde bir cinsel hastalık tabirini kullanmak son derece yanlıştır.

Cinsel isteksizliğin yaşanma sebepleri oldukça fazladır. Genel olarak tanımlamak gerekirse kişilerin yaşamış olduğu ve zamanlarını geçirdiği ortamlardan psikolojik olarak olumsuz etkilenmeleri diyebiliriz. Bu ortamlar genellikle iş hayatı, arkadaş çevresi, aile hayatı, toplumsal çevre gibi faktörlerdir.

Cinsel isteksizlik kişilerin düşünce olarak kendilerini cinsel ilişkiye hazır hissetmeme durumudur. Buna sebebiyet veren etken ise kişinin düşüncelerini çok daha farklı olaylara yönlendirmesidir. Bu düşünceler kişinin duygusal olarak da etkilendiği problemler olduğu için sorunun çözümlenmesi için kişi ancak ya sorunların üstesinden gelmeli ya da cinsel takviye ürünlerinin kullanımı ile cinsel hormonlarının uyarılmasını sağlamalıdır.

Cinsel isteksizliğin giderilmesi aslında son derece kolay olmaktadır. eczanelerden veya online ecza sitelerinden alacağınız cinsel istek arttırıcı cinsel sağlık ürünleri kullanımı ile cinsel isteğin uyandırılması sağlanacak ve böylelikle vücutta libido seviyesi artarak sizi cinsel ilişkiye girme düşüncesine yoğunlaştıracaktır.

28 Ağu 2021 13:19

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.