WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Cinsel İktidarsızlık

Erkeklerin cinsel ilişki sırasında sertleşmeyi sağlayamaması ve ilişki süresince de bu sertleşmeyi koruyamamasın adınacinsel iktidarsızlık denir. Belli bir yaştan sonra erkeklerin genelinde görülen bu durum, şeker hastalığı, yüksek tansiyon ya da hormon hastalığı olan erkeklerde de görülmektedir. Sağlıksal problemler dışında psikolojik olarak stres, sıkıntı, depresyon gibi durumlar da cinsel iktidarsızlık sorununa sebep olabilmektedir.

Cinsel ilişki esnasında erkeğin yeterli sertleşmeyi sağlayamaması, ilişkisinde başarısız olması özgüven kaybına neden olabilir. Sadece bir kere ilişki sırasında sertleşme sorunu yaşamakla cinsel iktidarsızlık teşhisi konulup, doktora gidilmez. Altı ay süre içerisinde bu durum sık olarak tekrarlanırsa ancak iktidarsızlık ihtimali düşünülüp, doktora başvurulabilir.

İktidarsızlık sorunu yaşayan hastalar için birçok tedavi yöntemi var. İlaç tedavileri, hormon tedavileri, penil protez (mutluluk çubuğu), enjeksiyon tedavisi gibi çeşitli tedavilerle cinsel iktidarsızlık sorununa çözüm getirilebilir. İlaç tedavisi en yaygın olan tedavi yöntemidir. İktidarsızlık sorunu yaşayan erkeklere genel olarak Viagra önerilmektedir. Hem erkeğin sertleşme sorunu ortadan kaldırıyor hem de cinsel isteğini arttırmayı sağlıyor. En çok tercih edilen ve faydası görülen tedavi yöntemidir

28 Ağu 2021 13:15

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.